Energetska obnova višestambene zgrade na adresi Stjepana Radića 3, Požega

Zgrada na adresi Stjepana Radića 3 u Požegi (k.č. br.1352 k.o. Požega) je izgrađena 1958.godine i svrstana je u energetski razred G. Sastoji se od 9 stambenih jedinica. Energetskom obnovom zgrada će imati energetski razred D.

Referentna oznaka: KK.04.2.2.01.0589

• toplinska izolacija stropa prema negrijanom tavanu
  • zamjena postojeće drvene stolarije

• smanjenje emisije CO2za više od 50%.
  • D energetski razred

Završeni su radovi energetske obnove višestambene zgrade na adresi Stjepana Radića 3 u Požegi.

Radove je izvela tvrtka FENIX-PVC-ALU d.o.o., dok je stručni nadzor radova provodila tvrtka A-PLAN. Stavljena je toplinska izolacija fasade na svim stranama objekta, izvedena toplinska izolacija na dnu fasadnih zidova (soklu), postavljena toplinska izolacija i OSB ploče prema tavanu, ugrađena energetski učinkovita stolarija te ugrađene unutarnje i vanjske klupčice. Uz značajnu uštedu toplinske energije, stanari su obnovom dobili domove ugodnije za življenje te povećane tržišne vrijednosti. Zgrada se nalazi u blizini centra Požege te je njezinom obnovom sam sjeverni prilaz staroj gradskoj jezgri puno ljepši.