Četvrtak na požeškoj tržnici: Poziv građanima na kupovinu domaćih proizvoda i edukacija o odvajanju otpada

Komunalac Požega d.o.o. i ove je godine povodom uskrsnih blagdana organizirao tradicionalno druženje s građanima u prostoru Gradske tržnice Požega.

Na štandu postavljenom u prostoru tržnice djelatnici Komunalca educirali su građane o odvajanju otpada te ih upoznali s mogućnostima odlaganja otpada u reciklažnom dvorištu u Požegi koje će s radom početi u svibnju. Građanima su podijeljeni edukativni letci i brošure, a sve kako bi ih se potaknulo na savjesno gospodarenje otpadom.

- Ovom akcijom promoviramo odvajanje otpada, recikliranje i sve aktivnosti koje ćemo vrlo brzo moći realizirati u našem gradu. Čak 34 različite vrste otpada moći ćemo sigurno i besplatno zbrinuti u reciklažnom dvorištu. Nema nijedan razlog za bacanje otpada bilo gdje osim na za to predviđena mjesta. Sve pohvale direktoru Komunalca i njegovim suradnicima jer su doista taj posao odradili vrhunski - rekao je gradonačelnik Darko Puljašić koji sa svojim zamjenikom Marijom Pilonom došao podržati akciju požeškog komunalnog društva.

- Drago nam je družiti se danas s našim sugrađanima i potaknuti ih da i uoči velikog blagdana Uskrsa posjete našu tržnicu jer ovdje je zdrava hrana provjerene kvalitete. Podsjetili smo ih ujedno na skorašnje otvaranje reciklažnog dvorišta gdje će građani moći odvesti sav otpad za koji do sada nisu znali gdje ga odložiti - rekao je Anto Bekić, direktor Komunalca Požega d.o.o.

Komunalac i Grad Požega ove će godine, uz pomoć EU sredstava, nabaviti žute spremnike za plastiku koji će biti podijeljeni građanima.

foto: Komunalac Požega d.o.o./slavonski.hr