Reciklažno dvorište Jakšić počinje  s radom 1. lipnja: Građani mogu dovesti više od 40 vrsta otpada

Reciklažno dvorište Jakšić počinje s radom 1. lipnja: Građani mogu dovesti više od 40 vrsta otpada

Simboličnom predajom ključeva Komunalac Požega d.o.o. preuzeo je upravljanje novoizgrađenim reciklažnim dvorištem u Jakšiću. Primopredaju su danas obavili Ivica Kovačević, načelnik Općine Jakšić i direktor Komunalca Josip Vitez te Jasna Relić, rukovoditeljica Razvojno-tehničkog sektora Komunalca d.o.o.
RD Jaksic preuzimanje 2

Pravo na korištenje usluga reciklažnog dvorišta bez plaćanja naknade imaju fizičke osobe s područja Općine Jakšić koje su korisnici javne usluge prikupljanja miješanog komunalnog otpada i biorazgradivog komunalnog otpada iz kategorije kućanstava.

Pravo na korištenje usluga reciklažnog dvorišta u Jakšiću bez plaćanja naknade imaju i pravne ili fizičke osobe - obrtnici s područja Općine Jakšić koje su korisnici javne usluge prikupljanja miješanog komunalnog otpada i biorazgradivog komunalnog otpada iz kategorije gospodarstava, ali samo za predaju u reciklažno dvorište papira, kartona i prozirne folije.

RD Jaksic 2
RD Jaksic 1

Uz plaćanje naknade, koja će biti propisana cjenikom, pravo na korištenje usluga reciklažnog dvorišta u Jakšiću imat će pravne ili fizičke osobe - obrtnici s područja Općine Jakšić koji su korisnici javne usluge prikupljanja miješanog komunalnog otpada i biorazgradivog komunalnog otpada iz kategorije gospodarstava. U reciklažno će dvorište moći odložiti pojedine vrste neopasnog i opasnog otpada čiji će popis biti objavljen na internetskim stranicama www.komunalac-pozega.hr.

Građani u reciklažno dvorište besplatno mogu dovesti više od 40 vrsta otpada nastalog u kućanstvima: problematičnog otpada, otpadnog papira, drva, metala, stakla, plastike, tekstila, krupnog (glomaznog otpada) te građevnog otpada koji nastaje održavanjem i manjim popravcima koje obavlja sam vlasnik u količini ne većoj od 200 kg u šest uzastopnih mjeseci. Detaljni popis vrsta otpada koje se mogu predati u reciklažno dvorište objavljen je na ulaznoj ploči reciklažnog dvorišta i mrežnoj stranici Komunalac Požega d.o.o.

Reciklažno dvorište Jakšić nalazi se unutar gospodarske zone, na adresi Kolodvorska 215A, a radno vrijeme je od ponedjeljka do petka od 9 do 16 sati te subotom od 7 do 12 sati.