Gradska tržnica Požega: Otvorena mesnica u kojoj se prodaje meso s lokalnih farmi

Mesoprerada, tvrtka s dugogodišnjom tradicijom kojoj je kvaliteta mesa apsolutni prioritet, otvorila je svoja vrata na adresi Trg Svetog Trojstva 22 na Gradskoj tržnici u Požegi. Koncept mesnice u kojem se prodaje isključivo lokalno, domaće meso, već je prvog dana privukao velik broj oduševljenih kupaca koji su naglasili kako im je upravo ovakva mesnica nedostajala. Kvaliteta i sigurnost nikad nisu bili važniji, a upravo to su nam potvrdili i iz Mesoprerade.

- Drago nam je da smo otvorili svoja vrata i u Požegi i da je stanovnicima ovog grada od danas dostupno meso s lokalnih slavonskih farmi. To je ono što bismo voljeli naglasiti - meso koje prodajemo je domaće, hrvatsko i konstantno svježe i to bez kompromisa – ističe Slavko Mađarić, direktor Mesoprerade, Slatina.

- U Požegi nam je šesta lokacija na kojoj smo otvorili maloprodaju u zadnjih šest mjeseci i to prvenstveno u Slavoniji. U planu nam je do kraja godine otvoriti još jednu.  Naša tvrtka, Mesoprerada, ima 13 svojih vlastitih mesnica, maloprodaja. Imamo i jednu maloprodaju u Rijeci koju smo otvorili ovoga tjedna. Mesoprerada je tvrtka koja se od drugih razlikuje po tome što ima isključivo domaće proizvode, a svu sirovinu kupujemo od lokalnih proizvođača, OPG-ovaca. Naša ekspanzija znači i otvaranje novih radnih mjesta na područje gdje dolazimo, zapošljavajući lokalno stanovništvo što smatramo iznimno važnim – rekla je Ana Matijević, voditeljica razvoja i ekspanzije maloprodaje u Mesopreradi d.o.o.

- Ovaj je prostor nakon 15 godina ponovno u funkciji. Drago mi je  što smo pronašli partnera koji je bio zainteresiran u ovim kriznim vremenima uložiti svoja sredstva i otvoriti maloprodaju. Otvaranje mesnice dio je projekta revitalizacije tržnice koji je započet u ovoj godini i bit će nastavljen i u narednoj kada unutar tržnice planiramo u funkciju staviti još dva prodajna mjesta. Ovakvim načinom rada nastojimo od tržnice stvoriti ponovno jedno zanimljivo mjesto gdje će dolaziti nova, mlađa generacija naših sugrađana – rekao je Josip Vitez direktor Komunalca Požega d.o.o.