Novosti

Dan planeta Zemlje: Komunalac korisnicima darivao platnene torbe i brošure o gospodarenju otpadom

„Restore Our Earth“ (Obnovimo našu Zemlju) tema je ovogodišnjeg Dana planeta Zemlje koji se 22. travnja u svijetu obilježava više od 50 godina, a u Hrvatskoj od 1990. godine. Cilj Dana planete Zemlje je potaknuti ljude na promišljanje o važnosti okoliša i prirode. Nastoji se skrenuti pozornost na opasnosti koje prijete životu na Zemlji zbog klimatskih promjena, globalnog onečišćenja, uništavanja ekosustava i ugrožavanja životinjskih i biljnih vrsta.

U prigodi Dana planeta Zemlje, a u skladu s epidemiološkim prilikama, korisnicima koji su tijekom dana na blagajni u Vukovarskoj 8 obavili plaćanja za usluge koje Komunalac Požega d.o.o. pruža, darovane su platnene torbe za kupovinu s ekološkim porukama, brošure i letci o održivom gospodarenju otpadom, odvajanju plastike te ponovnoj uporabi predmeta.

platnene torbe c

Dan planeta Zemlje

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja kako bi se potaknulo ljude na promišljanje o važnosti okoliša i prirode. Nastoji se skrenuti pozornost na opasnosti koje prijete životu na Zemlji zbog klimatskih promjena, globalnog onečišćenja, uništavanja ekosustava i ugrožavanja životinjskih i biljnih vrsta.

Tema ovogodišnjeg Dana planeta Zemlje glasi „Restore Our Earth“ (Obnovimo našu Zemlju).

Reciklažna dvorišta su ponovno u funkciji

Sva su reciklažna dvorišta, pod upravljanjem Komunalca Požega d.o.o., ponovno otvorena. Zbog situacije izazvane širenjem koronavirusa, privremeno su bila zatvorena reciklažna dvorišta u Požegi, Velikoj i Jakšiću. Požeško je reciklažno dvorište s radom počelo već drugi dan nakon zatvaranja, RD Velika u funkciji je od ponedjeljka, a danas je s radom počelo i RD Jakšić.

Radno vrijeme reciklažnih dvorišta u Požegi, Pleternici, Velikoj i Jakšiću je od ponedjeljka do petka od 9 do 16 sati te subotom od 7 do 12 sati.

Reciklažno dvorište Velika ponovno je otvoreno

Nakon što je zbog situacije izazvane širenjem virusa COVID-19, RD Velika 14. travnja 2021. godine privremeno zatvoreno, od danas je ponovno počelo s radom.

Korisnici otpad mogu dovoziti radnim danom od 9 do 16 sati te subotom od 7 do 12 sati.

Reciklažno dvorište u Jakšiću i nadalje je zatvoreno.

Zahvaljujemo na razumijevanju!

komunalac logo

Reciklažna dvorišta u Požegi, Velikoj i Jakšiću privremeno su zatvorena

Cijenjeni korisnici,

zbog situacije izazvane širenjem virusa COVID-19, reciklažna dvorišta u Požegi, Velikoj i Jakšiću privremeno su zatvorena.

Reciklažno dvorište u Požegi s radom počinje 15. travnja 2021., a obavijest o početku rada reciklažnih dvorišta u Velikoj i Jakšiću bit će objavljena na www.komunalac-pozega.hr

Hvala na razumijevanju,

komunalac logo31

Izgradnja i opremanje kompostane: Edukacija o horizontalnim načelima

lenta kompostana

U sklopu provedbe projekta „Izgradnja i opremanje kompostane na lokaciji Vinogradine, KK.06.3.1.15.0009“, u skladu s projektnim zadatkom i epidemiološkim mjerama, u prostoru tvrtke Komunalac Požega d.o.o. održana je dvodnevna edukacija o horizontalnim načelima s temama: promicanje ravnopravnosti žena i muškaraca i zabrana diskriminacije, pristupačnost za osobe s invaliditetom, održivi razvoj, energetska učinkovitost i ušteda, održivi razvoj – Zelena javna nabava (ZJN), zelena javna nabava (ZJN) i održiva javna nabava (OJN).

Edukaciju za djelatnike Komunalca Požega d.o.o., među kojima su bili i članovi projektnog tima zaduženog za provedbu projekta „Izgradnja i opremanje kompostane na lokaciji Vinogradine, KK.06.3.1.15.0009“ su provele Maja Jerman Vranić dipl.ing.kem., MBACon i Mr.sc. Tamara Tarnik, dipl.ing.biol.

View the embedded image gallery online at:

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.