Palo 10 cm snijega: Prometnice u nadležnosti Komunalca Požega d.o.o. čiste se od nedjelje navečer

Snijeg koji je počeo padati u nedjelju poslijepodne zabijelio je Požeštinu. Zimska služba Komunalca Požega d.o.o. na terenu je sinoć od 20 sati, a u čišćenje je uključeno 15-ak djelatnika s pet vozila za raljenje i posipanje kolnika solju te čišćenje nogostupa. Bačeno je 15 toni soli.

Ekipe zimske službe i dalje su na terenu, a broj djelatnika i vozila u slučaju potrebe će se dodatno povećavati.

Komunalac Požega d.o.o. održava oko sto  kilometara prometnica u gradu Požegi i prigradskim naseljima (karta u prilogu).

Čišćenje se provodi po zonama prioriteta s obzirom na lokaciju javnih službi, prometnu važnost ulica i frekvenciju prometa. Grad Požega i prigradska naselja su podijeljeni u četiri zone prioriteta. U prvoj su zoni centar grada, najfrekventnije nizinske i važnije brdske ulice dok su u četvrtoj zoni nerazvrstane ceste i ulice prema i u prigradskim naseljima.

Poteškoće vezane za rad zimske službe javite nam na broj 099/49 09 481.

plan zimska