Vježba evakuacije u poslovnom krugu u Industrijskoj ulici

Javna vatrogasna postrojba grada Požege održala je danas vježbu evakuacije u slučaju požara u poslovnoj zgradi Komunalca Požega d.o.o. u Industrijskoj ulici.

Prema scenariju vježbe došlo je do požara u uredu u prizemlju zgrade. Djelatnici su na vrijeme napustili zgradu, no jedna osoba zbog velike količine dima nije uspjela izaći iz zgrade i ostala je zarobljena u uredu.

Na teren su, po dojavi, izašli vatrogasci Javne vatrogasne postrojbe grada Požege. Uz pomoć RespiHood kapuljače osobu su u vrlo kratkom roku izveli na sigurno te spriječili širenje požara na preostali dio zgrade.

Vježba je održana prema planu evakuacije i spašavanja u slučaju izvanrednog događaja (požara, potresa, poplava i sl.), a ovom su prilikom testirani dimni dojavljivači, alarmni sustav te centrala s kupolom za odimljavanje pri čemu su svi sustavi pokazali svoju funkcionalnost i tehničku ispravnost.